Zadbaj o swojego pieskiego przyjaciela i prawidłową tresurę jego zachowań

Psy to zwierzęta, kurde obok kotów najczęściej można spotkać w gospodarstwach domowych. Mówi się przecież nawet, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nasuwa się więc pytanie, dlatego wielu właścicieli decyduje się na tresurę swoich czworonogich przyjaciół, skoro z założenia są one bardzo oddanymi stworzeniami.

Tresura to nie tylko nauka poleceń

Wiele osób zastanawia się jaki jest sens wydawać pieniądze i tracić czas na tresowanie psów, błędnie utożsamiając to jedynie z nauką nikomu nie potrzebnych poleceń typu siad albo przynieś. Tresura jednak to coś dużo więcej nie chwalenie się przed znajomymi, gdy piesek na naszą komendę pod nam łapę.

Zostając jednak przy samych komendach warto wiedzieć, że ich opanowanie przez psa znacząco wpływa na jego bezpieczeństwo. Pozwala nam na zaplanowanie nad pieskiem w różnych kryzysowych sytuacjach. Do komend które mogą okazać się przydatne w momencie zagrożenia zaliczyć można z pewnością:

  • waruj,
  • siad,
  • zostaw,
  • zawołanie.

Tresura stanowi także znakomitą formę aktywności umysłowej dla naszych psów. Jak każde stworzenia żywe, psy także powinny być sprawne umysłowo, aby radzić sobie z napotkanymi przeszkodami. Obok aktywności umysłowej zdecydowanie poprawia się także kondycja fizyczna psa. Dzięki temu można uniknąć różnych chorób oraz zwyrodnień, jakich mógłby się nabawić pies posiadający zbyt mało aktywności.

Tresują psa poświęcamy mu mnóstwo uwagi co wpływa na budowę pewnego rodzaju relacji z nim. Mamy możliwość lepszego poznania jego zachowań w określonych sytuacjach. Jak widać zatem, tresura to tak naprawdę bardzo produktywna forma spędzania czasu z naszym szczekającym czworonogiem .z