Przykłady nietypowych zwierząt domowych

Już wiele lat temu utarło się przeświadczenie, że wśród zwierząt domowych królują psy, koty i gryzonie. Rzeczywiście tak jest, ale od kilku lat panuje moda na mniej oczywiste wybory.

Niespotykane zwierzaki domowe

Wśród zwierzaków, które do tej pory miały swój dom na łonie natury, znalazło się sporo gatunków świetnie odnajdujących się w domu. Do najpopularniejszych spośród oryginalnych zwierząt domowych należą w ostatnich latach na przykład:

  • lisy
  • jeże
  • wiewiórki
  • świnie

Jak dbać o nietuzinkowych domowników?

Każde zwierzę przyjmowane pod dach, zabieramy do domu razem z zestawem jego własnych przyzwyczajeń i potrzeb, dlatego warto wiedzieć, na co się zdecydowaliśmy. Lisy są niezwykle trudne do ujarzmienia i potrzebują sporo przestrzeni, ale nie przepadają za smyczą czy szelkami.

Można ich za to nauczyć korzystania z kuwety dokładnie tak, jak koty. Jeże pigmejskie to świetna opcja dla osób, które są uczulone na sierść. Te urocze zwierzęta bardzo długo przekonują się do człowieka, ale kiedy w końcu to nastąpi, można liczyć na ich pełne zaufanie i sympatyczne usposobienie. Są też łatwe w utrzymaniu, ponieważ chętnie jedzą kocią karmę i owoce. Przed zakupem wiewiórki warto wiedzieć, że zwierzaki te najlepiej czują się w stadzie, dlatego warto zdecydować się na co najmniej dwie na raz. Zwierzęta te są bardzo aktywne i ruchliwe, ale nie przepadają za czułością. Za to podziwianie ich ekwilibrystycznych popisów może zapewnić sporo rozrywki. Z kolei miniaturowe świnie, która mogą ważyć kilkadziesiąt kilogramów i żyć kilkanaście lat, bardzo szybko przywiązują się do właściciela.

W krótkim czasie mogą stać się wspaniałym kompanem, ale nie powinny się na nie decydować osoby z małymi mieszkaniami, ponieważ brak przestrzeni źle wpływa na świnie.

 

One thought on “Przykłady nietypowych zwierząt domowych

Dodaj komentarz