Jaką karmę wybrać dla buldoga francuskiego?

Kupując jedzenie dla pupila, musisz zwrócić uwagę na wiele elementów. Ważny jest jego wzrost, waga, a także alergie pokarmowe, na które cierpi czworonóg. Na te ostatnie szczególnie często cierpią buldogi francuskie. Te wesołe, towarzyskie pupile o łagodnym charakterze wymagają więc specjalnego żywienia. Jakiego? Jakie karmy dla psa tej rasy będą najlepsze?

Jakie karmy są najlepsze dla buldogów francuskich?

Buldogi francuskie to charakterystyczne psiaki. Przedstawiciele tej rasy pochwalić mogą się muskularną sylwetką i niewysokim wzrostem. Wśród innych ras wyróżnia je również budowa pyska. Buldogi francuskie należą do ras brachycefalicznych, czyli tych o krótkiej czaszce i spłaszczonej mordce. Taka budowa pyska sprawia, że buldogów francuskich nie można karmić każdą karmą. Jest to efektem tego, że mogą one mieć problem ze zjedzeniem pożywienia dużej wielkości. To, dlatego na https://zoo24.pl/358-karmy-dla-psa karmy dedykowane buldogom francuskim to te składające się z małych krokiecików o niewielkim kształcie. Buldożki najlepiej więc karmić suchą karmą przeznaczoną dla małych ras, niskokaloryczną oraz lekkostrawną.

Jaką karmę wybrać dla szczeniaka buldoga francuskiego?

Wyjątkowej karmy potrzebuje też szczeniak buldoga francuskiego. Prawidłowy rozwój malucha zagwarantuje pożywienie bogate w łatwostrawne białka oraz włókna ułatwiające trawienie. Dla szczeniaków warto wybierać karmy, które mają w składzie L-karnitynę, która przyspiesza spalanie tłuszczu oraz kwasy tłuszczowe EPA-DHA, witaminy C i E, taurynę, luteinę.

Czy buldogi francuskie mogą jeść każdą karmę?

Buldogi francuskie są psami niezwykle delikatnymi. Większość przedstawicieli tej rasy cierpi na alergie pokarmowe. To, dlatego karmy dla psa tej rasy muszą być tymi wysokiej jakości, pełnowartościowymi i bogatymi w składniki odżywcze – m.in. kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, olej z ogórecznika, witaminę A i cynk. Pozwoli to zminimalizować ryzyko pojawienia się alergii skórnych czy problemów z przewodem pokarmowym. Odpowiednie zbilansowanie karmy potrzebne jest również dlatego, że buldożki mają tendencję do nadwagi. Bardzo łatwo je przekarmić, dlatego karmy dla psa tej rasy muszą zawierać starannie wyselekcjonowane substancje odżywcze, zdrowe tłuszcze, witaminy, minerały. Nie wskazane jest natomiast karmienie buldoga francuskiego karmami, w których składzie znajdują się konserwanty, sztuczne barwniki, polepszacze smaku.

Zbożowa czy bez zbóż – najlepsze karmy dla psa rasy brachycefalicznej

Kolejny problem buldogów francuskich to częste wzdęcia – gazy. Powstają one na skutek zbyt dużej ilości zbóż w diecie czworonoga. Z racji tego, że buldogi nie posiadają amylazy ślinowej, która rozkłada skrobię już w jamie ustnej, karmy zbożowe to nie najlepszy wybór dla nich. W celu ograniczenia wzdęć u pupilów najlepiej więc wybierać te niezawierające zbóż lub z ich znikomą ilością.

Jaka jest właściwa porcja karmy dla buldoga francuskiego?

Z racji tego, że buldog francuski ma tendencje do tycia, musisz dokładnie wyliczać mu dzienną porcję jedzenia. Dorosły osobnik powinien zjadać 200 g karmy na dobę. Powinna ona być podawana w trzech równych posiłkach.