Jak sprawić aby Twój pies był szczęśliwy?

Często słyszy się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – zawsze chętny do zabawy, dotrzymywania towarzystwa, jest lojalny i wierny aż do śmierci. Warto jednak pamiętać, że Twój pupil jest nie tylko cudownym towarzyszem, ale również wymagającym zwierzęciem, posiadającym ważne potrzeby. Jak sprawić, by był on szczęśliwy? Jak być najlepszym przyjacielem swojego psa?

Podstawowe potrzeby Twojego psa

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem niewielkiego maltańczyka, sznaucera średniego czy też wielkiego doga niemieckiego, potrzeby Twojego pupila są stosunkowo podobne. Oczywistymi kwestiami jest odpowiedni sposób odżywiania, dostosowany do wieku, wagi oraz rasy psa, a także codzienne spacery, i zabiegi pielęgnacyjne w postaci czesania, obcinania pazurów, czyszczenia uszu i zębów oraz regularne wizyty u weterynarza. Każdy pies ma także szereg innych, być może mniej oczywistych potrzeb, które każdy właściciel powinien znać. Należą do nich:

  • aktywności węchowe – tropienie, nosework bądź mata węchowa,
  • możliwość eksplorowania dużego terenu,
  • stymulacja zmysłów i myślenia – uczenie się nowych sztuczek, korzystanie z inteligentnych zabawek,
  • częste kontakty z innymi psami,
  • dostęp do naturalnych gryzaków.

Poświęcaj pupilowi swój czas

Jeżeli zależy Ci na szczęściu Twojego psiaka, ważne jest nie tylko spełnienie wymienionych powyżej potrzeb, ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu. Każdy pupil uwielbia kontakt z właścicielem – zarówno w postaci spacerów i zabawy, jak i zwyczajnego odpoczywania razem po powrocie z pracy. Kiedy jesteś ze swoim psem, staraj się poświęcać mu swoją uwagę i ograniczyć korzystanie z telefonu czy inne rozpraszające aktywności – w ten sposób pokażesz, że pupil jest dla Ciebie ważny, a psiak z pewnością doceni Twoją obecność i odwdzięczy się miłością i wiernością.

 

 

One thought on “Jak sprawić aby Twój pies był szczęśliwy?

Dodaj komentarz