Szarpaki dla psa i sznury – proste zabawki, które pomogą Ci zbudować pewność siebie u swojego pupila

Szarpaki i sznury dla psa to zabawki, które nie tylko dają naszym pupilom ogrom radości, ale też pomagają rozładować emocje i zadbać o zwiększenie psiej pewności siebie w rozmaitych sytuacjach. Wspólne tarmoszenie zabawki z opiekunem lub innym psem oraz beztroska zabawa szarpakiem wspomaga proces budowania relacji ze zwierzęciem, a odpowiednio wykorzystany szarpak pozwala zbudować w psie pewność siebie, dzięki czemu jest on mniej lękliwy i odważniej eksploruje świat. Szarpaki dla psa nie tylko pozwalają więc na zabawę z pupilem, ale również odgrywają niebagatelną rolę w jego wychowaniu. Sprawdź, jak wykorzystać codzienną zabawę w celu poprawy samopoczucia i zwiększenia posłuszeństwa Twojego pupila!

Sznury i szarpaki dla psa – do zabawy w pojedynkę i w duecie

Szarpaki dla psa i sznury dostępne są na rynku w różnych wariantach, dzięki czemu świetnie spiszą się w zabawie nie tylko pojedynczych psów, ale również psich duetów, a nawet trio. Wykonane z trwałych materiałów szarpaki i sznury dla psów są odporne na kontakt z silnymi szczękami i kłami tych zwierząt, dlatego nawet w przypadku intensywnej zabawy nie ulegają one szybkiemu zniszczeniu. W zależności od rozmiarów swojego użytkownika szarpaki dla psów dostępne są w wariantach o różnej długości, grubości splotu, a także wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu mogą zapewnić trwałość i niskie prawdopodobieństwo przerwania lub uszkodzenia. Sznury i szarpaki dla psów doskonale spiszą się podczas zabaw w domu oraz w czasie spacerowych figli, dlatego warto zdecydować się na zakup kilku sztuk, po to, żeby niezależnie od okoliczności, mieć ulubioną zabawkę psa zawsze pod ręką.

Sznury dla psa i ich rola w budowaniu relacji z psem

Choć wydawać się to może banalne na budowanie relacji z naszym pupilem wpływ mają nawet najmniejsze szczegóły m.in. nasz temperament, sposób chodzenia i gestykulacji, tembr głosu a także to, w jaki sposób spędzamy z psem czas w domu i poza nim. Psy to czujni obserwatorzy, dlatego znaczenie dla nich ma nie tylko to, jak wchodzimy w interakcję z nimi, ale również to, jak zachowujemy się w ich towarzystwie. Agresywna postawa opiekuna, która budzi u psa lęk może sprawić, że czworonóg również zachowa się agresywnie. Z kolei z drugiej strony zbyt duża bierność opiekuna może sprawić, że pies poczuje się zbyt odpowiedzialny za sytuację, przez co jego zachowanie również nie będzie właściwe. Zabawa z psem jest jednym z działań pozwalających wypoziomować zaangażowanie w relację i odpowiednio ją kształtować. Sznury dla psa świetnie się w tej roli sprawdzają, umożliwiając intensywne przeciąganie się, co jest dla psa najbardziej naturalną i pożądaną formą wspólnej zabawą.

Przeciąganie się w jako sposób na walkę ze strachem i brakiem pewności siebie pupila

Szarpanie, choć może towarzyszyć mu powarkiwanie i odsłanianie kłów, jest dla psa rozrywką, a nie formą agresji. Psy czerpią przyjemność i satysfakcję ze wspólnego “rozszarpywania zdobyczy” z opiekunem, co jest zachowaniem wynikającym wprost z ich stadnej natury. Sznury i szarpaki dla psa doskonale wspomagają także budowanie dobrej relacji z innymi psami i wpływają na poprawę zachowania pupila podczas codziennych spacerów. Jeśli Twój pies jest lękliwy, a strach okazuje poprzez wyrywanie się do przodu, pokazywanie kłów i szczekanie lub zupełnie na odwrót – unika i ucieka przed zupełnie naturalnymi czynnikami – to praca z nim poprzez zabawę szarpakiem może przyczynić się do jego większego komfortu, kiedy na horyzoncie pojawi się zagrożenie. Warto jedynie pamiętać przy tym, że zabawa nigdy nie powinna być na psie wymuszona, ponieważ w efekcie zrazi się on do takiej formy treningu a uzyskany rezultat będzie zupełnie inny od zamierzonego.

Szarpaki dla psa w ofercie PetSmile

Szarpaki dla psa i sznury dla psa obecne są w asortymencie sklepu zoologicznego PetSmile w przeróżnych wariantach. Dostępne są zarówno szarpaki podwójne, które umożliwiają zabawę dwóm psom, szarpaki z rączką, które ułatwiają utrzymanie zabawki w ręce opiekuna, a także sznury dla psa z piłką, która dodatkowo zachęcają psa do trzymania szarpaka w pysku. W zależności od wielkości i temperamentu pupila w ofercie PetSmile każdy znajdzie szarpak odpowiadający jego potrzebom. Różnokolorowe, wytrzymałe i o różnym kształcie i wielkości szarpaki i sznury dla psa znaleźć można pod adresem https://www.sklep.petsmile.pl/kategoria/sznury-i-szarpaki.html. Trenuj ze swoim pupilem poprzez zabawę i ciesz się jego radością i rosnącą pewnością siebie!